Žiji jen jednou... tak budu žít naplno a NIKDY se nevzdám!

Aneb co asi Anderson myslel

16. července 2014 v 13:46 | McStery |  Články týdne
Dobře. Je to zajímavé téma na zamyšlení, protože upřmně podívejme se kde všude nám tzv. ošklivé kačátko ukazují.

pohádka: Ošklivé káčátko 1

Tak toto jsou asi nejznámnější verze ošklivého kačátka, a proto to každý bere jako proměnu vizuální.
Vemte si třeba disney channel- Program na ochranu princezen, Byla jednou jedna píseň, jakákoliv verze popelky, seriály Pretty little liars nebo Awkward... A mohla bych pokračovat. Všude máte změnu někoho na někoho jiného. Většinou lepšího, hezčího.

Ale opravdu je to to, co nás původně pohádka od H. Christiana Andersena měla naučit?
Co když jsme si jí opět vyložili úplně špatně a bereme to pouze jako povrchní změnu a zapomínáme na astrální část těla. Tím myslím duši a povahu.

Pohádka se totiž dá ukázat i na povahových profilech. Když je dívka smutná věčně uzavřená do sebe, přijde si jako nula a nic prostě na sobě nepovažuje za dobré, může se v jejím životě stát něco a ona si sama sebe začne vážit. Nemusí se sebou nic dělat, ale už jen ta změna, kdy na sebe kouká lépe a začne se mít ráda z ní udělá krásnou dívku. Protože to jak přistupujeme k sobě se odráží v našem vzhledu. Můžeme být sebe krásnější, společenští atd. Ale pokud v sobě skrýváme zlobu, nenávist, pesimismus nebo se prostě jen podceňujeme, tak nikdy naše krása nevyzní naplno.
Ošklivé kačátko je něco, co dnešní společnost omýlá pořád dokola, protože každý to chápe jinak. Ale vážně. Podívejte se na seriály a filmy a v každém druhém najdete kačátko.
Dnešní společnost je tak povrchní, že si ošklivé kačátko vzala jako modlu a čeká, že každá dívka i kluk se z ošklivého kačátka tzv vylíže a bude hezký. O tom to bohužel vše asi sotva je. Anderson byl totiž velmi inteligentní blázen, který mnoho svých pohádek napsal právě o povahách lidí. Vždy ukázal nějaký povahový profil a rozebral ho. A my? Aniž bysme to věděli to docela chápeme. Tak proč se ošklivé kačátko i nadále řadí mezi povrchní změnu člověka?

Nevím. Na to odpověď nemám. Vím ale jistě, že toto téma je něco, nad čím by se každý člověk měl aspoň jednou zamyslet a říct si, jak to chápe. I já byla ošklivé kačátko. Teď jsem labuť, protože si víc vážím sama sebe a mám se relativně ráda. Vždyť na sobě toho člověk moc nezmění, ale to jak se chová a co si myslí změnit může. A tak je jen na nás zda se budeme chtít cítit jako ošklivá kačátka a nebo necháme naší krásu zazářit zevnitř. Pojďme oslnit okolí, protože každý člověk je krásný, když je dobrý a váží si sám sebe.

McStery
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vanimaré Vanimaré | Web | 16. července 2014 v 14:36 | Reagovat

Pěkná úvaha. :)

2 Mcstery Mcstery | Web | 17. července 2014 v 14:32 | Reagovat

děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama