Žiji jen jednou... tak budu žít naplno a NIKDY se nevzdám!

Jsem hostitelem svojí duše

23. července 2014 v 11:51 | McStery |  Články týdne

Často mě napadá, jaké by to bylo být v kůži někoho jiného. Jak to asi cítí ten a ten? Vidí věci úplně stejně? Nebo se mu zdají věci jinak? Má pro něho červená barva červenou? co když tomu jen říkáme stejně, ale vidíme, cítíme a slyšíme něco jiného?
Co když jsme opravdu jen loutky vlastních těl?
Nevím kolik z Vás četlo jednu, pro mě úplně nejzajímavější knihu. Je známá, ale kvůli předešlým knihám dané autorky se jí podle mě nedostalo dostatečné pozornosti. Tou knihou je Hostitel. Používání lidských těl jako schránek pro mimozemské duše. Zní to přitaženě za vlasy, ale myslím, že Stephenie napsala něco, nad čím je nutné se zamyslet. Po sladkém leč braku - Twillight ságe, ukazála světu knihu, která nabourala v té době tématiku, kterou dokonce ona sama "zavedla". Když kniha vyšla na pultech se objevovaly jen knihy o upírech a vlkodlacích. Není tedy divu, že Hostitel, nesplňujíc módní idee té doby, lidi nezaujal.
Dost o této krásné knize. Abych pravdu řeklatéma uvězněn ve vlastním těle je téma mnoha podob.

1.Můžeme si připadat uvězněni kvůli pohlaví- dnes již je totiž běžné, že se kluk necítí jako kluk a tak se časem nechá doktory předělat na holku a opačně. Sama jsem znala jednu Janu- teď už Honzu. Je to dnes již normální. Prostě si nepřijdeme sami spokojení a víme, že máme být někým jiným. Jen mě překvapuje kolik lidí si dnes přijde špatně ve svém těle toho nebo toho pohlaví. Nepřekvapuje Vás nárůst těchto "chyb" přírody?
Pozn: Chybou myslím, že dala dušičku do těla špatného pohlaví.

2.Můžeme si přidat uvězněni kvůli něčemu, co se nám děje- Můj blog je o šikaně, a tak se jí i tady prostě dotknu. Šikanovaným se často stává, že si představují, jaké to je, být někým jiným. Často se stane, že si představují, jaké by to bylo, být třeba někým, koho si agresor nevšímá. Nebo že jsou tím agresorem. Nebo nějakou světově známou modelkou, zpěvačkou atd. Prostě někým jiným. Někým, kdo neřeší to, že mu lidi chtějí ublížit.Lidi si prostě přejí být někým jiným, protože jim přijde, že daná osoba nemá žádné problémy. A co vy? Už jste taky někdy zatoužili být někým jiným, abyste nemuseli něco dělat, poslouchat atd?

A takto můžeme pokračovat.... dál a dál... protože každý z vás je originál a představí si pod "uvězněn ve vlastní kůži" vždy něco jiného než ten druhý, co třeba zrovna sedí vedle vás v pohodlném křesle. Je to na každém z nás. Popřemýšlete o tom a třeba zařaďte na svůj program přečtení si knihy - hostitel. :) Je to báječný odpočinek od upírů, zombíků a dalších potvor ;) až na ufo to tam najdete :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama